17.04.2014 14:29
Menu
· Fillimi
· Kampionati
· Kupa e Shqiperise
· Skuadra
· Europa
· Historia
· Ekipet e moshave
· Forumi
· Partizani TV
· Dyqani
Dyqani
8476213-19247572
Me shume komente
Vizitoret
· Miq ne faqe: 1

· Anetare ne faqe: 0

· Anetare gjithsej: 465
· Anetari me i ri: albirema
Te fundit
Sampaio: Eksperienca? Askush nuk ėshtė si unė
SkuadraTrajneri i Partizanit, Marcio Sampaio ka reaguar pėr mėnyrėn se si gjykohet ekipi i tij. Sipas tij, askush nuk vlerėson rezultatet e skuadrės, por nga ana tjetėr njerėzit merren me eksperiencėn e trajnerit. Sampaio ka theksuar gjithashtu se ai vėrtet nuk ka eksperiencė si trajner i parė, por ka njė eksperiencė tė madhe, pasi ka punuar me trajnerėt mė tė mirė nė botė.
Volejboll Femra / Partizani shkaterron Teuten, shkon ne finale
Sporte te tjeraNė pallatin e sportit “Asllan Rusi” ėshtė luajtur dje takimi i tretė i vlefshėm pėr gjysmėfinalet e fazės “play off”, nė volejboll pėr femra, mes Partizanit dhe Teutės. Pas dy betejave tė forta nė ndeshjet e para, ku nė fillim Teuta fiton me rezultatin 3-2 nė Tiranė dhe mė pas u mund nga kryeqytetaset me tė njėjtin rezultat nė Durrės, Partizani fiton ndeshjen e tretė dhe tė fundit duke prerė biletėn e finales.
Pinari: Ky Partizan nuk gabon, duhet te perforcohet sulmi
SkuadraIsh-mbrojtėsi dhe kapiteni i “demave tė kuq”, Luan Pinari, pohon se Partizani i kėtij edicioni nuk mund tė pėrsėrisė gabimet e sė shkuarės dhe se do ta realizojė objektivin. Ai thotė se skuadra ka punuar edhe pėr tė ardhmen, ndėrsa me disa ndėrhyrje nė sulm Partizani ėshtė drejt rikthimit tė plotė.
Prenēi: Ne Durres te ruajme serine e rezultateve
KampionatiMbrojtesi i Partizanit dhe i Shpresave Elvic Prenci ka folur sot ne seline e skuadres perpara mediave ne lidhje me ndeshjen e rradhes se Partizanit qe do te luhet te dielen ne "Niko Dovana" kunder Teutes, ne oren 17:00. Ai thote se sfida ne DUrres do te jete nje ndeshje e rendesishme per te arritur objektivin e sezonit qe sic dihet eshte pjesemarrja ne kupat e Europes. Gjithashtu ne prononcimin e tij Prenci thote se skuadra do te luftoje per ruajtur serine e rezultateve pozitive qe tani ka shkuar ne nente ndeshje.
1961, Kraja triplete ndaj Fenerbahces ne miqesore
EuropaPartizani shkoi ne Turqi per Kupen Ballkanike dhe u mund 1-0 nga Fenerbahēe ne njendeshje ku loja foli teresisht per te kuqte dhe madje moren shume lavderime dhe nga shtypi vendas qe shkruante se Fenerbahēe mori piket, por loja u be e gjitha nga miqte.

Por luhet edhe nje ndeshje tjeter mes dy skuadrave gjate ketij udhetimi, e parashikuar qe me pare, nje miqesore ne 24 gusht 1961 pėrsėri para 50.000 shikuesve, por kesaj rradhe tė Stadiumit “klasik” tė Stambollit, atij “Mit-hat Pasha”. Ndeshja e pare ishte luajtur kater dite me pare.
Mbrojtja pėrmirėsim drastik, sulmi ēalon ende
SkuadraPartizani ka ndryshuar me ardhjen e Marcio Sampaios ne pankine, kur trajneri akoma nuk njeh humbje me kater fitore dhe pese barazime. Eshte nje skuader me agresive qe ben presion ne te gjithe fushen, por qe vazhdon te kete problemet disa nga problemet e meparshme qe i hasem edhe nen drejtimin e Hasan Likes. Sulmi mbetet njolla e ketij sezoni dhe veshtiresia per te gjetur golin, shpesh na ka kushtuar pike, edhe pse mbrojtja dhe kapiteni Hoxha shpesh kane bere punen e vet duke mbajtur rrjeten te paprekur.
Java 27: Partizani mund Besen, vendos Memelli
KampionatiPartizani ka forcuar pozicionin nė vendin e tretė nė renditje dhe i ėshtė afruar mė shumė objektivit final, kupės sė Europės. Kjo ka ardhur pasi “demat” kanė mundur dje Besėn me golin e Memellit. Edhe pse fitorja ka qene dicka e pritshme, ajo ka qene disi e vuajtur pasi skuadra ka pasur mungesa tė shumta nė mbrojtje.

Nė ndeshjen e djeshme, tė kuqtė nuk kishin nė pėrbėrje katėr lojtarė titullarė nė repartin e mbrojtjes. Por edhe pse me kaq mungesa, tė kuqtė sėrish nuk pėsuan, duke vazhduar kėshtu te jene mbrojtja me e mire ne Superligė. Duhet theksuar sė nė 20 minutat e parė tė takimit, tė kuqtė hasėn vėshtirėsi, ku Besa u paraqit shumė e rrezikshme nė lojėn e saj.
Volejboll Femra / Partizani fiton ne Durres, barazon serine
Sporte te tjeraPartizani ka triumfuar dje nė Durrės ndaj Teutės vendėse nė gjysmėfinalen e dytė tė “play off”-it, duke barazuar serinė 1-1. Do tė duhet ndeshja e tretė e ditės sė mėrkurė pėr tė pėrcaktuar se cila nga kėto dy ekipe do tė kualifikohet nė finale.

Ashtu siē pritej, sfida e djeshme ishte spektakolare dhe u zgjidh vetėm me pėrfundimin e setit tė pestė. Nė tė parin janė vendėset qė triumfojnė. Falė mbėshtetjes sė tifozėrisė sė tyre dhe lojės sė disiplinuar marrin nje set me rezultat te ngushte 25-23.
Partizani U19 vetem barazim ne Shkoder, humb U17
Ekipet e moshaveTe rinjte e Partizanit kane bere nje ndeshje shume te mire ne fushen e kryesuesve dhe kane marre nje pike ne Shkoder, qe ne fakt ka lene nje shije te hidhur te lojtaret e kuq. Partizani ka qene ne avantazh deri ne minuten e 89-te te ndeshjes. Skuadra shkodrane ka barazuar vetėm nė fund me anė tė Llalės. Pjesa e parė ka qenė e barabartė, ku tė dyja skuadrat kanė kėrkuar nė drejtim tė portave respektive, por nuk kanė shėnuar.
Maliqi: Nuk na intereson Besa, vijojmė rekordin
KampionatiPartizani do tė luajė nė fundjavė kundėr Besės sė Kavajės, njė sfidė shumė e rėndėsishme kjo pėr vazhdimėsinė dhe objektivat e sezonit. Kur kanė mbetur vetėm shtatė ndeshje nga fundi, tė kuqtė renditen nė vendin e tretė nė klasifikim. Mbrojtėsi i skuadrės, Behar Maliqi ėshtė shprehur dje pėr “Gazeta e Sportit” se ndaj kavajasve nuk do diskutohet asnjė rezultat tjetėr, pėrveē fitores. “Normalisht ėshtė njė ndeshje shumė e rėndėsishme pėr objektivin e skuadrės.
Sampaio i thotė jo Iranit: Qėndroj te Partizani
SkuadraPartizani do tė drejtohet nga trajneri portugez Marcio Sampaio edhe pėr sezonin tjetėr. Kjo ėshtė konfirmuar nga vetė trajneri gjatė ditės sė djeshme. Ai ka hedhur poshtė zėrat qė e dėrgonin nė Iran mė kombėtaren e kėtij vendi nė fundin e sezonit. Ai ka theksuar se po mendon pėr ndėrtimin e skuadrės pėr sezonin tjetėr. “Nuk ėshtė e vėrtetė qė unė jam me mendje nė Iran. Nuk ėshtė e vėrtetė qė kam njė marrėveshje me kombėtaren e Iranit.
Temat e komentuara se fundi ne forum
  Tema Shikime Pergjigje I fundit
Merkato
Partizani
5340 152 Redbull
10.04.2014 17:17
Kampionati i Femrave
Volejboll
261 4 Eni
10.04.2014 15:38
Java 28: Teuta - Partizani
Ndeshjet e Partizanit
51 1 Eni
09.04.2014 18:04
Kolec Kraja
Partizani
46 0 Eni
09.04.2014 15:31
Historia
Partizani
242 3 Eni
09.04.2014 13:51
Instagram fk_partizani
E dua PARTIZANIN

Dhuroni ne Facebook duke perdorur PayPal, Karta Debiti ose Krediti


Deri tani $1040.00
Futu ne faqe
Pseudonimi

FjalekalimiNuk je anetar?
Kliko ketu per tu regjistruar.

Harrove fjalekalimin?
Kerko nje te ri ketu.
Shoutbox
Duhet te futesh ne faqe per te komentuar.

16.04.2014 20:07
Grin

15.04.2014 11:52
Mazrekaj paralajmerohet nga Demi per thyerje disipline. http://www.sportis
hqiptar.com.al/new
site/2014/04/15/de
mi-jep-ultimatum-m
azrekaj-drejt-larg
imit/

14.04.2014 18:09
bravo volley i femrave te partizonit

14.04.2014 17:34
me a habitur hpirti i gares levizja pa top e ndihmesa e cdo reparti duke ber te e rikthehet ne mend partizani kompkt e lufatarak i viteve te mustes tomorrit millos e l.panos e kompani

14.04.2014 17:30
ju lutem stafit drejtues te shikoni me lojtaret ndeshjet e bera ne tirane me durresin me lacin e me kavajen ne faze te dyte e te trete mendoj o ju ndihmojne per motivimih eduhur psikologjik te ekipit

14.04.2014 17:27
ae me pr e tij i zedheenes i shtypit e dirigjent sportive do di ti motivoj lojtaret per arritjen e objektivit ne 5 ndeshjet ne vijim mendoj

14.04.2014 17:25
e kulture e fiplay ne si fana e spotdashes e stfit me lojtar e drejtues,pershenet
je te vcants zotit prodani

14.04.2014 17:22
gjitnshtu pesha e fanelles ku disa lojtare si mazrekaj e hyshmeri mgjithese te denje per bluzen kane luhatje per rsye e pergjegjesise kur luajne per partizoni ,optięizem e motivim ju lutemi

14.04.2014 17:19
e sidomos te mundim korcen ne ndeshjen ne vijim pasi te kemi mundur edhe kukesin e do luajme ndeshjen e fundit ne lushnje pasi motivacioni duhet te jete emri i madh i partizonit

14.04.2014 17:16
per ti fituar ndeshjet e mbetura , pasi te mos harrojme kemi dy ndeshje ne shtepi ku na duhet patjeter ti fitojme te marrim tri pike ne lac

Koha e renderit: 1.94 sekonda 1,515,567 Vizitore