MerkatoFlamurtari Semiran Ēela ėshtė larguar nga Flamurtari. Njė ditė mė parė ai ka tėrhequr tė gjithė dokumentacionin nga klubi, duke qenė tashmė njė lojtar i lirė.

Vllaznia Drejtori sportive Armir Grima ka bere prezantimin zyrtar te lojtarit me te ri kuqeblu, rumunin Danny Dragoi

Kastrioti 22- vjeēari Asjon Daja, dje ka mbyllur marrėveshjen me skuadrėn e Kastriotit. Kontrata e tij ėshtė 2- vjeēare dhe duket se shuma financiare, qė e ka bindur lojtarin tė largohet nga Dinamo

Luftetari Florian Braho, ka rinovuar kontratėn me Luftėtarin ndersa akoma nuk eshte gjetur akordi me kapitenin Bledar Devolli

Besa Besa ka arritur dje akordin me mbrojtėsin shkodran, Antonio Marku. Futbollisti 20- vjeēar, i cili e mbylli sezonin te Dinamo, ėshtė pėlqyer nga trajneri Ilir Daja.

Vllaznia Blerja e 6-tė e Vllaznisė duhet tė jetė ajo e rumunit Dani Dragoi. Lojtari duhet tė mbėrrijė sot nga Amerika, ku ka qenė pranė familjes sė tij dhe pritet tė bashkohet me kuqeblutė nė stėrvitje

Kukesi Ish-mesfushori i Flamurtarit Gerhard Progni u prezantua nga presidenti Safet Gjici dhe drejtori teknik i skuadrės Sulejman Starova Lexo me shume

Tirana Tirana, pas dy ndeshjeve me Alesundin, do tė hyjė nė merkato dhe ti beje oferte Pejicit per te zevendesuar Balen qe me shume mundesi do te largohet Lexo me shume

Vllaznia Mesfushori 25-vjecar shkodran Ndricim Shtubina ka firmosur per Vllaznine

Bylis Jetmir Sefa qe shenoi kate gola ne 22 ndeshje sezonin e kalur me Kastriotin, ka firmosur nje kontrate me ballshiotet Lexo me shume

Partizani Administratori i te kuqve Paro laci ka bere te ditur se ka arritur nje akord me Xhevahir Sukajn qe ai te firmose ne janar. Por shkodrani ka vene kusht qe Partizani te jete ne vend te pare ne K1 deri atehere

Kastrioti Skuadra krutane i ka bere nje oferte Gentian Muces qe eshte tashme nje lojtar i lire pasi i ka perfunduar kontrata me Flamurtarin Lexo me shume

Tomori Trajneri Mile eshte ne Greqi per te kontaktuar tre lojtare shqiptare, njeri prej tyre Xhezo Gega. Lexo me shume

Partizani Kreshnik Ivanaj, Robert Grizha dhe Arben Prela jane emrat e pare qe mund te afrohen te te kuqte sipas administratorit Xhani Lexo me shume

Vllaznia Mesfushori Dragoi eshte shume prane Vllaznise. Rumuni pritet te nenshkruaj keto dite me skuadren shkodrane

Tirana Bekim Bala ka pergenjeshtruar zerat e fundit qe e dergojne sulmuesin ne Shkoder. Bala ka deklaruar se ai eshte ende lojtar i Tiranes

Laci Kurbinasit kane arritur akordin me Shaqir Stafen. Ish mbrojtesi i Teutes i bashkohet sot ekipit kurbinas

Apolonia Dy nigerianėt Ibrahim dhe Alo, janė bashkuar me grupin nė stėrvitje. Ata do tė jenė pjesė e ekipit dhe ne sezonin e ri. Nė ditet ne vijim priten dhe dy brazilanė qė kanė luajtur nė Greqi

Shkumbini Peqinasit jane ne bisedime me nje mesfushore te majte senegalez. Emri i tij eshte El Haxhi Mensur Lexo me shume

Tirana Tirana ėshtė gati tė bėjė pėrforcimin e radhės nė repartin difensiv. Artan Sakaj ėshtė shumė pranė kalimit te bardheblutė Lexo me shume

Vllaznia Vllaznia ėshtė gati tė lėrė tė lirė dy lojtarė nė kėmbim tė sulmuesit Bekim Bala. Kuqeblute jane futur zyrtarisht nė bisedime me Tiranėn Lexo me shume

Kukesi Kuksianet duket se kane bindur dy kosovaret. Mesfushori Musolli dhe sulmuesi Zhdrella janė pranė firmės me ekipin debutues ne Superlige

Luftetari Mbrojtėsi tiranas, Jetmir Nino, do tė qėndrojė edhe njė sezon te Luftėtari. Ish-lojtari i Laēit, Teutės dhe Tomorit kishte kėrkuar rritje page dhe pas bisedimeve mes palėve, akordi u arrit

Skenderbeu Megjithese fillimisht flitej per nje rikthim te Flamurtari, Arber Abilaliaj eshte tani shume prane firmes me Skenderbeun Lexo me shume

Vllaznia Ivan Deliē dhe Halim Begaj janė dy afrimet e para zyrtare tė drejtuesve tė klubit shkodran pėr sezonin e ri. Nga sa mėsohet, dje janė mbyllur bisedimet me futbollistėt dhe gjatė ditės sė sotme ata do tė hedhin edhe firmat mbi kontratė Lexo me shume

Kukesi Ylli Hoxha, mesfushori i Prishtinės, dhe Festim Krasniqi, sulmuesi i Trepēes 89’, qė nga dje konsiderohen kontigjent i Kukėsit. Dje nė mesditė, tė shoqėruar nga ndėrmjetėsi Milaim Krasniqi, ata kanė mbyllur gjithēka me presidentin Safet Gjici.

Vllaznia Mesfushori Petar Vukēeviē, i cili sezonin e kaluar ka luajtur me Buduēnostin e Podgoricės dhe Armando Vajushi jane dy synimet kryesore te shkodraneve per sezonin e ardhshem

Flamurtari Migen Memelli ka arritur dje njė akord me drejtuesit e Flamurtarit dhe pritet qė sezonin e ardhshėm tė luajė me klubin vlonjat, pėrfshirė kėtu edhe Kupat e Evropės Lexo me shume

Kukesi Kuksianet jane ne bisedime me sulmuesin prishtinas Kastriot Rexha. Ai akoma nuk ka vendosur ku do te luaj pasi ka oferta dhe nga Besa e Kavajes dhe Trepca '89 Lexo me shume

Terbuni Besmir Arifaj ka gjetur akordin me presidentin Petrit Syla, pėr tė qenė pjesė e skuadrės edhe kėtė sezon. Sulmuesi vlonjat ėshtė goditja e parė e Tėrbunit pėr kėtė merkato Lexo me shume

Besa Meglid Mihani ka rene dakort me kushtet e kontartes dhe do te vazhdoje edhe nje sezon te Besa. Ka firmosur gjithastu per kavajasit edhe lushnjari Klevis Gjoni Lexo me shume

Tirana Tirana interesohet per francez. Quhet Samuel Pietre, 28-vjeēar dhe ėshtė mesfushor me tipare sulmuese Lexo me shume

Besa Tani eshte zyrtare. Ish-lojtari i Tiranes qe kerkohej nga shume skuadra ne Superlige, Florent Aziri, ka firmosur pėr njė vit me skuadrėn verdhezi, por detajet ekonomike nuk bėhen tė ditura.

Kukesi Kuksianet vazhdojne merkaton duke perforcuar skuadren per ne Superlige. Ata kane firmosur me portierin vlonjat Argent Halili Lexo me shume

Vllaznia Erion Dushku eshte shume prane Vllaznise. Mbrojtesit i ėshtė bėrė njė ofertė shumė e kėnaqshme financiare nga ana e Vllaznise dhe kjo e ka tunduar

Himara Drejtuesit himariote po kėrkojnė tė afrojnė dy mesfushorė vlonjatė si Ermir Strati dhe Leandro Bisha. Ndėrkaq, pėrflitet edhe pėr emrin e Stefan Qirjakos Lexo me shume

Besa Sulmuesi Idi Batah ka firmosur per dy vjet me kavajasit. Ai ishte lojtari me i mire i Partizanit ne Kategorine e Dyte dhe u thirr edhe te shpresat po nuk u aktivizua.

Tirana Mbrojtėsi slloven, Erdzan Beciri, ėshtė pranė Tiranės. 26-vjeēari ka njė karrierė tė pasur dhe ka mundur tė luajė nė skuadra tė njė niveli tė lartė Lexo me shume

Besa Kavajasit shohin nga Kosova per merkaton dhe kane piketuar tre lojtare, Nexhip Haziri, Altin Gashi dhe Kastriot Rexha Lexo me shume

Flamurtari Ardi Behari, drejtori teknik i skuadrės sė Flamurtarit, ėshtė takuar me tė atin e Florent Azirit, njė takim ky qė ėshtė kėrkuar nga ky i fundit, por qė nuk ka rezultuar vendimtar pėr tė ardhmen e mesfushorit kosovar Lexo me shume

Vllaznia Vllaznia ėshtė pranė akordit me mesfushorin malazez, Ivan Deliē. Drejtori teknik, Armir Grima ka pranuar se ka biseduar me lojtarin Deliē dhe se ai ėshtė shprehur i gatshėm qė sezonin e ardhshėm tė veshė fanelėn kuqeblu Lexo me shume

Flamurtari Arber Abilaliaj mund te rikthehet te Flamurtari. Sulmuesi 26-vjecar qe luan prej dy sezonesh te Inter Zapresica ne Kroaci, eshte shume prane firmes me klubin vlonjat Lexo me shume

Gramozi Mesfushori Eraldo Musabelliu pret tė kontaktojė me drejtuesit kolonjarė dhe ka shumė mundėsi tė qėndrojė edhe nė Kategorinė e dytė Lexo me shume

Tirana Arjan Pisha ende nuk ka rinovuar me bardheblute. Ai po kerkohet nga Vllaznia dhe Flamurtari, por ka thene se preferon te vazhdoje te Tirana nese arrin nje marreveshje Lexo me shume

Dinamo Antonio Marku duket se do te vazhdoje karrieren larg bluve. 19-vjecari do te provohet te Grasshopers, por interes per te ka dhe nga Teuta e Vllaznia

Kukesi Kapiteni i sezonit te kaluar, portieri Ervis Koci ka rinovuar edhe per njė sezon futbollistik kontraten me Kukėsin

Apolonia Fieraket kerkojne te rikthejne serbin Millosh Jevdjeviē ndersa interes ka edhe per 22-vjeēarin Ergest Fasko qė ka luajtur nė Kategorinė e Dytė greke me Kalifea dhe Mikonos

Luftetari Mbrojtėsi shkodran Alis Boci dhe mesfushori beratas Ervis Caco mund tė quhen pėrfundimisht pjesė e Luftėtarit, pasi dje kanė firmosur edhe pėr njė sezon me kėtė skuadėr

Vllaznia Shkodranet jane prane dy goditjeve ne merkato. Drejtori sportiv Grima pohon se marreveshja eshte arritur me Begajn ndersa eshte shume prane edhe Shtubina Lexo me shume

Flamurtari Vlonjatet marrin sulmuesin Brunild Pepa. Pepa eshte vetem 21 vjec dhe ne dy sezone te Teuta ka shenuar 15 gola ne 49 ndeshje Lexo me shume

Tirana Elton Muēollari, lojtari mė i mundshėm qė mund t’i bashkohet Tiranės ditėt e ardhshme, pritet qė tė zhvillojė njė takim paraditen e sotme me drejtuesit e klubi bardheblu

Apolonia Skuadra fierake ka filluar te mendoje per merkaton dhe po shikon jashte Shqiperise. Priten te afrohen dy braziliane, nje serb dhe nje maqedonas Lexo me shume

Tirana Florent Aziri eshte larguar perfundimisht nga ekipi i Tiranes. Aziri u bashkua me Tiranen ne merkaton e dimrit dhe aventura e tij ne Tirane nuk zgjati me shume se gjashte muaj

Vllaznia Shkodranet i bejne oferte zyrtare mbrojtesit Malakarne. Ne drejtim te Malakarnes kane mberritur edhe disa oferta nga klube shqiptare sic jane Laci dhe Teuta por per momentin nuk dihet se ke skuader do preferoj mbrojtesi

Skenderbeu Me ekipin dje ne Austri jane bashkuar edhe dy mesfushoret, Bekim Kuli dhe Erjon Vucaj. Dy mesfushoret jane dy goditjet e para te Skenderbeut ne kete merkato Lexo me shume

Vllaznia Kuqeblute jane ne bisedime me Mucollarin dhe Progrinin. Mesfushori Elton Muēollari, 31 vjec, ka shenuar 2 gola ne 22 ndeshje me Kastriotin sezonin e kaluar, ndersa Gerhard Progni mesfushor ofensiv 25 vjec, ka shenuar 8 gola ne 25 ndeshje te Flamurtari Lexo me shume

Tirana Ervin Bulku nuk do te vishet bardheblu pasi ka pasur kerkesa shume te larta financiare. Nderkohe Tirana vazhdon trataticat me Migen Memellin Lexo me shume

Teuta Tefik Osmani eshte rikthyer ne Durres por vetem per kupat e europes. Nuk perjashtohet mundesia qe Osmani te aktivizohet edhe per sezonin e ardhshem ne Durres

Pogradeci Jahaj, qe luan prej 10 vitesh te Pogradeci, dėshiron tė qėndrojė pėr tė luajtur nė ekipin e liqenorėve edhe pėr sezonin e ardhshėm

Flamurtari Meglid Mihani dhe Mikel Canka i kanė thėnė jo kuqezinjve pasi nuk kane qene te kenaqur me oferten financiare qe u ka bere Flamurtari qe ka qene mbi 3 milione leke te reja ne vit Lexo me shume

Tirana Bardheblute vazhdojne levozje konkrete ne merkato pasi pas Entonio Pashajit, dje ka firmosur njė kontratė dy vjeēare edhe Mirel Ēota Lexo me shume

Skenderbeu Kapiteni i kampionėve mbyll ēdo hamendje dhe deklaron se pas Champions-it do tė firmosė vetėm pėr korēarėt Lexo me shume

Kukesi Ilir Nallbani eshte shume prane akordit me Kukesin. Mesfushori u shpreh: “Unė e pres me kėnaqėsi kėtė ftesė pėr tė luajtur nė Kukės, falė dhe asaj qė ish-trajnerėt e mi te Vllazina, Cungu, Dani e Rakiqi, do tė jenė nė pankinėn e Kukėsit"

Dinamo Mesfushori Mishel Bilibashi ėshtė ende i pavendosur pėr tė ardhmen e tij, por nuk e pėrjashton mundėsinė pėr tė vazhduar me skuadrėn blu

Teuta Flamur Tairi nuk do te luaj me ne Durres. "Unė nuk do tė jem mė pjesė e skuadrės durrsake. Me shumė mundėsi do tė luaj nė kampionatin zviceran" thote mesfushori nga Maqedonia

Elbasani Ruēi, Olatunji dhe Gava janė tė vetmit nga lojtarėt e formacionit, qė janė ende nen kontrate me klubin e Elbasanit.

Flamurtari Abraham, Shtubina, Selimi dhe Spaho jane kater largimet e para nga kuqezinjte

Skenderbeu Korcaret nuk dorezohen per Njazi Lenen. Korcaret jane prane akordit me mesfushorin

Tirana Entonio Pashaj eshte lojtari i pare qe ka firmosur per bardheblute

Teuta Nuk kane te ndalur largimet nga durrsaket. Portieri Rizvani, dy mbrojtesat Osmani-Stafa dhe mesfushori Tairi jane larguar deri ne keto momente nga Durresi

Skenderbeu Edhe pse bardhekuqte jane te interesuar te mbajne ne skuader mesfushorin, Gjergji Muzaka pritet tė transferohet te klubi i Superligės greke, Levadhiakos Lexo me shume

Flamurtari pervec skuadrave shqiptare, sulmuesi i Flamurtarit Pero Pejic ka marre edhe nje oferte interesante nga Azerbajxhani Lexo me shume

Tirana Pasi ka ardhur Rubio fillon merkato te Tirana. Sheta, Pashaj, Veliu, Muēollari, Lena, Ēota dhe Fagu jane emrat qe permenden per perforcimin e bardhebluve Lexo me shume

Teuta Bledian Rizvani eshte i larguari tjeter nga Teuta. I pari qe u largua nga rradhet e Teutes ishte mbrojtesi Tefik Osmani por shume prane largimit eshte edhe mbrojtesi tjeter Stafa. Per te interesohet ekipi i Tiranes

Tirana Erjon Dushku ėshtė nga mė tė kėrkuarit nė merkaton e verės. Mbrojtesi tani qe eshte edhe ne kulmin e karrieres synon njė eksperiencė tė huaj. Dy muaj mė parė, ishte vetė mbrojtėsi i cili deklaroi se pėr tė interesohej Rapidi i Vjenės, nė Austri

Skenderbeu Nijaz Lena dhe nje sllovak duket se jane tashme pothuajse bardhekuq. Por synimet madhore te merkatos se veres per korcaret mbeten Pero Pejic dhe Gilman Lika Lexo me shume

Teuta Da Silva shpreson te vazhdoje te Teuta. "Jam pėrpjekur ta justifikoj qenien time tek Teuta. Mua mė vjen mirė pėr ekipin qė ėshtė krijuar. Do tė kėrkoja tė isha nė kontratė te Teuta edhe kete sezon" Lexo me shume

Vllaznia Mesfushori shqiptaro-maqedonas, ish-lojtari i Partizanit dhe Dinamos, Artim Pollozhani, ridel nė skenė si njė pėrforcim i mundshėm i Vllaznisė nė merkaton e verės

Kukesi Rrahman Hallaēi dhe Roland Peqini janė pėrfundimisht lojtarėt e rinj tė Kukėsit pėr sezonin e ri. Lexo me shume

Apolonia Renaldo Rama do qe te vazhdoje me Apolonine. "Dėshira ime ėshtė tė qėndroj tek Apolonia. Ndihem dhe borxhli kundrejt saj pėr shkak tė dėmtimit tė pėsuar".

Kukesi Rrahman Hallaēi dhe Roland Peqini priten te jene firmat e para per debutuesit kuksiane. Mbrojtesit e Kamzes dhe Dinamos mund te firmosin qe sot.

Tirana Ilion Lika deshiron te vazhdoje te Tirana. Kontrata e tij skadon ne dhjetor por ai do qe ta shtyje ate dhe te shpallet kampion me bardheblute Lexo me shume

Flamurtari Franc Veliu ka thene se ne Shqiperi do te luaj vetem per Flamurtarin edhe pse kerkohet nga Tirana e Skenderbeu. Gjithashtu mesohet se per te ka interes nga skuadra moldave, greke dhe austriake.

Flamurtari Pero Pejic ka bere te ditur se do te jete nje lojtar i lire pas ndeshjeve europiane me Flamurtarin dhe se do te prese per te pare oferten me te mire qe do ti vije Lexo me shume

Vllaznia Arsen Hajdari, nje ngate rinjte qe u afirmua te Vllaznia kete sezon, mund te largohet nga Shkodra pasi pritet te kete nje prove te Genk ne Belgjike

Laci Mesfushori 22-vjecar i Elbasanit Orgest Gava pelqehet nga stafi i Lacit dhe mund te vishet bardhezi sezonin e ardhshem. Ai luajti 26 ndeshje ne Kategorine e Pare ne sezonin qe u mbyll, duke shenuar 6 gola

Besa Sulmuesi i Kamzės, Guido Tepshi, pritet tė jetė njė nga afrimet e Besės nė merkaton e verės

Luftetari Alis Boci dhe Ervis Ēaēi pritet tė rinovojnė kontratėn me Luftėtarin gjatė javės sė ardhshme

Kukesi Drejtuesit e saj ambiciozė dhe me xhepat plot para janė mė aktivėt nė tregun e transferimeve. Dje kanė negociuar me Ndriēim Shtubinėn, Vilford Hysėn dhe Elton Muēollarin, ndėrkohė qė synojnė emra tė rėndėsishėm si Shehi, Vrapi, Allmuēa, Xhafaj dhe Nallbani

Skenderbeu Korcaret kane bere te ditur tashme se synojne disa nga lojtaret e Flamurtarit si Pero Pejic dhe Njazi Lena, por ata deshirojne te marrin edhe yllin e vlonjateve, Franc Veliun. Lexo me shume

Kamza Gledi Mici eshte i larguari i pare nga Kamza. Mesfushorit i mbaron kontrata kete vere dhe sezonin tjeter Mici shpreson te aktivizohet me nje nga skuadrat ne superlige

Kukesi Oferta e majme nga Kukesi duket se ka tunduar sulmuesin e talentuar Vilfor Hysa qe pranon se edhe pse deshiron Tiranen, mund te veshe uniformen e Kukesit sezonin e ardhshem Lexo me shume

Vllaznia Shkodranet vazhdojne te jene nje nga skuadrat me aktive ne merkato. Bisedimet vazhdojne me shume lojtare por me te kerkuarit jane Bala, G.Lika, Dushku, Shtubina, Vrapi, Bicaj, Biskup, apo edhe Bratiē

Teuta Mesfushori Bledar Mancaku eshte shprehur se do ti qendroj besnik Teutes dhe do ta mbyll ne Durres karrieren Lexo me shume

Skenderbeu Korcaret jane interesuar per nje nga lojtaret me te spikatur te Pogradeci gjate ketij sezoni, sulmuesin Eminhazeri

Mamurrasi Skuadra e Mamurrasit ka filluar te levize heret dhe ka afruar nė skuadėr tre mbrojtės. Ata jane Baga nga e djathta, Lleshi nga e majta dhe Gecaj nė qėndėr

Lushnja Sulmuesi Fatjon Sefa deshiron te vazhdoje edhe nje vit me Lushnjen. Kontrata e tij skadon ne 30 korrik por ai eshte shprehur se edhe pse ka oferta nga Superliga, do te deshironte te luante per skuadren e tij te zemres.

Tomori Per momentin drejtuesit beratas jane me pushime dhe per kete arsye nuk ka emra lojtaresh qe mund te afrohen te Tomori per sezonin e ardhshem. Nje gje eshte e garantuar ne kampin beratas qe 80% e ekipit aktual do te ruhet dhe do te kete edhe perforcime

Laci Lacianet priten te bejne te pakten kater afrime cilesore ne ekip. Njeri prej ketyre afrimeve mendohet se eshte mbrojtesi i Kastriotit Malakarne

Kamza Lojtaret titullar drejt largimit. Drejtuesit ende nuk kane vendosur trajnerin qe do te drejtoje sezonin e ardhshem ekipin

Besa Drejtuesit kavajas oferte vetem Ervis Kajes. Mbrojtesi eshte i vetmi futbollist qe eshte kontaktuar nga Bizhdili deri ne keto momente

Bylis Ballshiotet synojne mesfushorin Jetmir Sefa

Flamurtari / Mbrojtėsi Abraham dhe sulmuesi Selimi do te jene pjese e skuadres per Europa league por nuk do te jene ne Vlore per sezonin e ardhshem

Vllaznia / Vucaj mund te kaloje te Vllaznia. Ai ka shprehur deshiren per tu rikthyer ne Shkoder

Vllaznia kerkon Bledi Shkembin. Trajneri Duro shpreson te afroje ne skuader korcarin me nje oferte marramendese

Kukesi nder skuadrat me aktive ne merkato pasi permenden vazhdimisht emra te rinj per verioret. Tani synohen disa lojtare te kampioneve si Shehi, Vrapi, Allmuca dhe Xhafaj.

Luftetari Shenaj-Shameti, priten vetem firmat

Skenderbeu Ditmar Bici ka refuzuar oferten e Vllaznise dhe do te vazhdoje te luaje edhe per nje sezon me Skenderbeun

Apolonia synon Mihanin, Shehajn dhe serbin Brkic

Kukesi synon te afroje ne skuader Rrahman Hallaēin, Jetmir Sefėn dhe Enkel Alikajn

Teuta / Tefik Osmani pritet te largohet nga durrsaket per te shkuar ne Greqi te Janina. Lexo me shume

Diskutoni me poshte per merkaton apo shkruani per levizje tetjera qe nuk jane permendur me lart.
blog comments powered by Disqus

8492536-19263248