KombetarjaFederata Shqiptare e Futbollit ka planifkuar per skuadren perfaqesuese te Shqiperise te moshen nen 17 vjec tre ndeshje miqesore.

I gjithe ky program eshte organizuar per ti ardhur ne ndihme pergatitjes qe po ben trajneri Mustedanagic dhe futbollistet e rinj te cileve ai u ka besuar, perpara ndeshjeve te Grupit T Elites ne Kampionatin Europian.

Keshtu me 21 dhe 23 shkurt Under 17 e Shqiperise do te luaje kunder moshatareve nga Sllovenia ne vendin tone, nderkohe qe me 26 shkurt po ne Shqiperi do te luhet takimi Shqiperi-Bullgari.

Sic dihet kuqezinjte 17 vjecare ndeshjet zyrtare do ti zhvillojne ne Hollande duke filluar nga data 23 mars 2012. (FSHF)
8492536-19263248