Me shume komente

Users Online

> Guests Online: 2

> Members Online: 0

> Total Members: 333
> Newest Member: semeljan

Dyqani

8476213-19247572

Facebook

Te fundit

Zhgenjen Kombetarja, humb 1-0 me RumaninePrinto

KombetarjaSot ne mbremje ekipi Kombetar Shqiperise ka zhvilluar ndeshjen miqesore perballe Rumanise. Gjithcka eshte zhvilluar ne Yverdon te Zvicres ne prani te mijere tifozeve shqipetare te ardhur nga qytete te ndryshme te shtetit helvetik, Italia, Franca, Gjermania dhe Luxenburgu. Trajneri De Biasi duke patur disa mungesa te kuqezinjve ka aktivizuar ne 11 – shen e pare keta futbolliste: Berisha, Lila, Cana, Curri, Agolli, Kace, Vila, Lenjani, Abrashi; Kapllani, dhe Cikalleshi.

Takimi ka nisur shume mire per futbollistet tane te cilet Brenda 18 minutave kane goditur 3 kendore duke kriujuar dy raste per shenim me ane te Agollit dhe Liles. Ne 20 minutat e fundit te pjeses se pare sulmuesit Kapllani e Cikalleshi behen me te rrezikshem por pa konkretizim. Rumunet paten rast ne minute e 37 me ane te Cungeanu I cili goditi me koke dhe ne 3 minutat e fundit ku portjeri Berisha ndaloi mrekullisht Maksim. Gjithsesi 0-0.

Humb Feronikeli, do luaj ne play-outPrinto

Raiffeisen SuperligaFeronikeli do tė jetė skuadra e cila do tė sfidojė Gjilanin ose Dukagjinin nė pėrballjet e barazhit, pasi u mposht nga Drita 2:1. Fitore shėnuan edhe Besa e Hajvalia tė cilat mposhtėn Trepēėn, pėrkatėsisht Drenicėn.

Feronikeli ėshtė skuadra e cila stinorin e pėrfundon nė pozitėn e nėntė nė renditjen e Raiffeisen Superligės nė futboll.

Roberto Nava: Kemi plan ambicioz pėr VllazninėPrinto

SuperligaDrejtori i kompanisė zvicerane qė do tė ketė shumė shpejt nė pronėsi skuadrėn e Vllaznisė, Roberto Nava ka shpjeguar ekskluzivisht pėr Gazeta e Sportit, detaje nga projekti pėr skuadrėn shkodrane. Nava ka treguar se futbolli nė Shqipėri ėshtė nė rrugėn e duhur dhe Vllaznia ėshtė njė skuadėr qė ja vlen tė investohet. Sipas tij, ylli i parė nė fanellėn e Vllaznisė ėshtė njė prej objektivave tė skuadrės, ndėrkohė qė do tė zhvillohet mė tej puna e mrekullueshme qė ėshtė bėrė me skuadrat e moshave: Ėshtė njė skuadėr qė me kampionatin e parė qė do tė fitojė, do tė marrė njė yll nė fanellė. Ka akademi tė shkėlqyer dhe tifozė entuziastė tė cilėt bėjnė ekipin tėrheqės dhe kompetitiv.

Taulant Xhaka qetėson Shqipėrinė: Jam kuqezi!Printo

KombetarjaNė Federatėn Shqiptare tė Futbollit kanė nisur tė frikėsohen se Taulant Xhaka mund tė lėrė Kombėtaren e Shqipėrisė ende pa debutuar dhe tė luajė pėr pėrfaqėsuesen e Zvicrės.

Por vetė 23-vjeēari e ka mohuar njė mundėsi tė tillė. Ai ka luajtur pėr tė gjitha grupmoshat e Zvicrės, prej U-17 deri nė U- 21, ndėrsa vitin e kaluar vendosi tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė.

Edgar Cani, heroi i Barit me dy gola (Video)Printo

LegjionaretNga Ferri nė Parajsė. Kjo ėshtė historia e sulmuesit shqiptar Edgar Ēani, i cili ka fshirė gjithė zhgėnjimet e njė sezoni tė dobėt me njė ndeshje dhe ēfarė ndeshje, 90 minutėshin e fundit tė sezonit tė rregullt. Lojtari kuqezi qė e nisi kėtė sezon me Carpin u transferua nė merkaton e janarit te Bari ku u kthye nė heroin e mbrėmjes sė “San Nicolas” pasi shėnoi dy golat qė i hapėn rrugėn e fitores 4-1 ndaj Novarės skuadrės bardhėkuqe, e cila kualifikohet nė fazėn play-off pėr njė biletė nė Serie A.

Lepencit i prishet stadiumi, mund te shuhet klubiPrinto

Raiffeisen SuperligaFutbolli kosovar pėrballet me infrastrukturė tė mjerueshme dhe stadiumet e klubeve nuk u afrohen as pėr sė afėrmi kritereve tė FIFA-s dhe UEFA-s.

Mirėpo, klubi i futbollit Lepenci e ka njė problem edhe mė tė madh se kaq. Nė fakt, Kuvendi Komunal i Kaēanikut e ka nisur tė martėn rrėnimin e stadiumin “Besnik Begunca” dhe nė tė njėjtin vend do ta ndėrtojė njė palestėr sportive.

Trukim ne Kosove? FFK do te vendose te enjtenPrinto

Raiffeisen SuperligaFederata e Futbollit e Kosovės (FFK) aktualisht nuk ėshtė nė gjendje tė flasė rreth zhurmės sė krijuar nga ndeshja e shumėpėrfolur Drenica – Llamkos Kosova (1:3), e cila pėr Prishtinėn konsiderohet si e kurdisur.

Por, kjo nuk do tė thotė se shtėpia e futbollit do ta lėrė anash kėtė ēėshtje. Kjo pasi Komiteti Ekzekutiv i FFK-sė, do tė mblidhet tė enjten, dhe sipas tė gjitha gjasave do tė diskutojė temėn “Drenica – Llamkos Kosova”.

Tirana, tifozet protestojne para bashkisePrinto

SuperligaTifozėt e Tiranės bėjnė pėrgjegjėse Bashkinė pėr zvarritjen e zgjidhjes sė ngėrēit institucional qė po mban peng projektin pėr ndėrtimin e njė skuadre pretendente pėr sezonin e ardhshėm. Me slloganin “Larg politikės, afėr Tironės”, mbėshtetėsit bardh e blu do tė mblidhen kėtė tė martė nė orėn 18:00 para bashkisė pėr njė demonstrim qytetar, qė ka pėr qėllim sensibilizimin e insititucionit vendor, pėr organizimin modern tė klubit mė tė titulluar nė Shqipėri.

Duro: U riktheva te Partizani pėr ta nxjerrė kampionPrinto

SuperligaTrajneri i sapoemėruar i Partizanit, Shpėtim Duro, u prezantua dje nė zyrat e klubit tė kuq dhe mori zyrtarisht drejtimin e skuadrės sė kuqe tė Partizanit, duke premtuar se do tė luftojė sė bashku me grupin pėr ta nxjerrė atė kampion dhe pėr ta kthyer ekipin e “demave” pas 22 vjetėsh tek titulli kampion. Prezantimi i teknikut u bė nėn praninė e presidentit Gazmend Demi dhe tė zyrtarėve tė tjerė tė klubit dhe atmosfera ishte shumė pozitive. Tashmė mbetet ė Partizani tyė pėrgatitet pėr sezonin e ardhshėm, ku janė premtuar tė bėhen edhe afrime tė tjera cilėsorė.

Beshiktash kerkon Ergys KacenPrinto

LegjionaretErgys Kaēe pagėzohet nė Turqi me emrin “Maradona luftėtar”. Oferta e klubit tė njohur turk, Beshiktash, pėr mesfushorin e Kombėtares shqiptare, ka nxitur mediat turke tė bėjnė elozhe pa fund pėr 20-vjeēarin. Dje, portali mė i njohur pėr lajmet e transferimeve gjatė merkatos nė Turqi, “fotomac.com.tr”, nuk ngurronte tė cilėsonte Kaēen, si njė nga futbollistėt, tė cilėt te Beshiktashi mund tė jetė si Maradona, por mė shumė nė versionin e njė luftėtari tė vėrtetė.

Stadiumi i kombėtares, punė intenzive nė ElbasanPrinto

KombetarjaLuftė me kohėn pėr rikonstruksionin e stadiumit “Ruzhdi Bizhuta”, aty ku do tė zhvillohen ndeshjet eliminatore tė Kombėtares shqiptare, tė vlefshme pėr kualifikueset e Europianit 2016. Burime nė institucionin e futbollit treguan dje pėr gazetėn “Panorama Sport” se kompanisė qė ka marrė pėrsipėr punimet nė stadium, i ėshtė kėrkuar sė fundmi tė pėrshpejtojė nė tė gjitha aspektet.

U-21 humbet miqėsoren me ItalinėPrinto

KombetarjaShqipėria e 21-vjeēarėve ėshtė mundur 1-0 nė miqėsoren me Italinė. Kuqezinjtė u ndėshkuan vetėm nė fund nė kėtė sfidė, qė u vendos nga njė gol i shėnuar nga ana e Massimiliano Bussellatos. Tė rinjtė e drejtuar nga Skėnder Gega kanė luajtur mirė nė pjesėn mė tė madhe tė takimit tė zhvilluar nė “Cabbassi” tė Carpit, madje duke pasur dhe disa mundėsi tė mira pėr shėnim.

Abilaliaj: Jemi tė pėrqėndruar te sfida e KrujėsPrinto

SuperligaBarazimi me Tironėn fundjavėn e kaluar nuk i dha qetėsi Flamurtarit, qė tashmė luan nė 90 minutėshin e fundit tė sezonit nė Krujė ndaj Kastriotit me synimin pėr tė marrė njė pikė, qė vlen pėr mbijetesė. Sulmuesi Arbėr Abilaliaj thekson se skuadra ėshtė e pėrqendruar pėr tė arritur objektivin nė sfidėn e fundit.

Prishtina po ndryshonPrinto

Raiffeisen SuperligaEnde papėrfunduar ky edicion, Prishtina ka filluar tė mendojė pėr kampionatin e ardhshėm, ngase shpresat pėr ta fituar titullin e kampionit thuajse iu janė shuar nė tėrėsi.

Edhe pse bardhė e kaltrit do tė shkojnė nė pushim veror duarthatė, thonė se nuk po mėrziten fare.

Duka: Shqipėria do ta mposht SerbinėPrinto

KombetarjaPresidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armand Duka, ka theksuar se Kombėtarja shqiptare do tė tentojė t’i fitojė tė dyja ndeshjet ndaj Serbisė nė kualifikimet pėr Evropianin e Francės, duke konfirmuar se tė dyja ndeshjet do tė luhen me tifozė. Duka gjithashtu rikonfirmoi mbėshtetjen e federatės shqiptare pėr atė tė Kosovės.
8,214,851 unique visits