FutbolliShqiptar.net » Kombetarja dhe Legjionaret » Kombetarja Shqiptare
 Print Thread
Kombetarja U-17
FSH
Kombetarja U-17 merr pik?n e par? n? Malt?
KombetarjaKomb?tarja e t? rinjve U-17 ka marr? pik?n e par? n? fushat?n eleminatore t? Europianit pasi ka barazuar 1-1 n? fush?n e Malt?s.

Pas dy ndeshjeve t? para kund?r Norvegjis? dhe Irland?s, kuqezinjt? arrijn? t? dalin n? drit?. Pas vet?m 3 minutave loj?, Muskaj sh?noi golin e par? t? takimit, por kaluan vet?m 16 minuta dhe Zerafa barazoi shifrat.

Gjate pjes?s s? mbetur t? takimit nuk ka ndryshuar asgj?, duke i larguar lojtar?t shqiptar? nga ishulli u mesdheut me vet?m nj? pik?. Vendin e par? n? grupin 4 e mban Norvegjia me 9 pik?, e ndjekur nga Irlanda me 6.
 
http://futbollishqiptar.net/Web
FSH
Sot ne Zvicer eshte hedhur shorti i Eliminatoreve te Kampionatit Europian per ekipet Kombetare te Under 17.

Ne grupin 6 eliminator te ekipeve U 17 ku merr pjese Shqiperia do te jene Bjellorusia, Rumania dhe Finlanda.

Ndeshjet do te zhvillohen ne vendin tone nha data 18.10.2013 deri me date 23.10.2013.
www5.picturepush.com/photo/a/8468023/img/8468023.gif
 
http://futbollishqiptar.net/Web
FSH
15 vjeēari Feka ftohet nė Kombėtaren U17

Pėrfaqėsuesja U17 e Shqipėrisė, e cila drejtohet nga selektori boshnjak Dzemal Musdedanagiē, nga 10 deri mė 12 dhjetor do tė organizojė nė Tiranė njė grumbullim – seleksionim me futbollistėt e talentuar shqiptarė qė luajnė brenda dhe jashtė vendit.

Nė mesin e tė ftuarve pėr kėtė grumbullim ėshtė edhe talenti kosovar Dren Feka. Ky i fundit aktivizohet me skuadrėn e tė rinjve tė Hamburgut. 15 vjeēari me prejardhje nga Vushtrria luan nė pozitėn e mbrojtėsit dhe mesfushorit ofenziv.

“Kombėtarja shqiptare e futbollit, ekipi U-17, do tė ketė grumbullim nga 10 deri mė 12 dhjetor 2012. Pėr kėtė arsye, ne miqėsisht kėrkojmė nga ju qė ta lironi lojtarin Dren Feka mė 9 dhjetor tė kėtij viti. Futbollisti do tė lirohet nga ekipi kombėtar mė 12 dhjetor”, thuhet nė ftesėn e Federatės Shqiptare tė Futbollit drejtuar skuadrės gjermane Hamburg.

Ekipet U15, 17, 19 dhe 21 tė Shqipėrisė viteve tė fundit me tė madhe kanė angazhuar futbollistė kosovarė, kėtė po vazhdojnė ta bėjnė edhe tani. Madje edhe Kombėtarja A nė radhėt e saj ka 9 lojtarė nga Kosova.
www5.picturepush.com/photo/a/8468023/img/8468023.gif
 
http://futbollishqiptar.net/Web
Jump to Forum: